209

Władysław IV Waza, Talar Gdańsk 1638

3+
Stan zachowania: 3+
Estymacje: 4 662 - 6 993 EUR

Odmiana z popiersiem króla w koronie zwróconym w prawo.
Aw: Popiersie króla w prawo.
W otoku napis: VLAD IIII D G REX POL ET SVE M D LITV RVSS PRVS
Rw: Tarcza z herbem Gdańska podtrzymywana przez dwa lwy. Nad tarczą wieniec z trzema gałązkami. Poniżej tarczy rozdzielona data 16 – 38 i inicjały I – I (Jakuba Jacobsona).
W otoku napis: MONETA ARGENTEA CIVITATIS GEDANENSIS.

Stan zachowania: 3+
Wytarte wyższe partie reliefu, lekkie przetarcia w tle, ale moneta o bardzo dobrej prezencji. Moneta bardzo rzadka i bardzo rzadko pojawiająca się na rynku kolekcjonerski. Rarytas dla kolekcjonerów talarów.
Polecamy.

Waga: 28.11 g

Średnica: 45 mm

Literatura: Kopicki 7561 (R3) , Dutkowski-Suchanek (CNG) 220 I, Tyszkiewicz 25 mk

Aukcja 2
12 października 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
2 797 EUR
4 662 - 6 993 EUR
Stan zachowania
3+
4 177 EUR
149%
Wyświetleń: 277 | Ulubione: 8

Stary Sklep

Aukcja 2

12.00%
Nie mniej niż 0 PLN za tę pozycję
  100

Stary Sklep
Stary-Sklep Sylwester Kopyciński
Trzebuń 15
09-412 Proboszczewice
+48 513 508 430